Letní přebory dorostu

V květnu se v severočeském Hrádku nad Nisou konaly letní oblastní přebory dorostenců a dorostenek. Mezi dorostenci ovládl turnaj Ondřej Labík, který tak obhájil titul oblastního přeborníka zimy. Mezi dorostenkami nenašla přemožitelku Natálie Kohoutková.

Severočeský Hrádek nad Nisou hostil v zimě pouze oblastní přebory dorostenců, ale letošní letní turnaj byl rozšířen i o turnaj dorostenek.  Na turnaj se sjelo více než 25 dorostenců a téměř 20 dorostenek. První kola nenaskytla žádná překvapení, ale ve čtvrtfinále nečekaně vypadla druhá nasazená Markéta Petruželová, která ve třech setech podlehla Anetě Kudrové.  Semifinálová klání mezi dorostenci naskytla pěkný tenis. V prvním semifinále se střetl Jiří Srna s obhájcem titulu Ondřejem Labíkem. Po téměř hodině a půl se z vítězství radoval přesnější Ondřej Labík, který zvítězil 6:2 a 6:3. Druhé semifinále ovládla nasazená jednička Marek Naisar, který po dvou hodinách zdolal Tomáše Rychteckého 6:3 a 6:1 . Zajímavé bylo i semifinále mezi Natálií Kohoutkovou a Anetou Kudrovou. Natálie ovládla první sadu 6:2. Ve druhém však byla lepší Aneta a vynutila si tak třetí set, ale ten už nezvládla. Natálie Kohoutková vyhrála 6:2,4:6 a 6:2. Z druhého semifinále postoupila Barbora Pokorná,která porazila Hanu Malickou 6:4 a 6:3.

Finále dorostenců bylo v první setu plné zvratů. Celý první set měl v režii Marek Naisar, avšak Ondřeji Labíkovi se podařilo vynutit si tiebreak. V tiebreaku měl Marek dokonce několik setbolů, které se Ondřejovi podařilo odvrátit a hned svůj první setbol proměnil a získal tak první sadu v poměru 7:6. Druhý set si už Ondřej nenechal utéct a po dlouhém boji zvítězil 7:6,6:3. Obhájil tak titul severočeského přeborníka a kvalifikoval se tím na prestižní Pardubickou juniorku. Ve finále Natálie Kohoutkové a Barbory Pokorné, dvou libereckých dorostenek, zvítězila s přehledem Natálie Kohoutková 6:3 a 6:3.

Ve čtyřhře bez ztráty setu zvítězila dvojice Srna-Sláma,kteří ve finále porazili dvojici Rychtecký-Hošek 6:2 a 7:6. Čtyřhru dorostenek vyhrála dvojice Patzenhauerová-Malická.